Romanii, azi:
Locuintele sunt pentru cei bogati
GARDIANUL
- 14/ 08 / 2003 |
 |

Putini romani isi permit sa cumpere ori sa-si
construiasca o casa.
Disproportia dintre cerere si oferta se accentueaza, in conditiile in care
tinerii, ingroziti de preturile practicate, continua sa stea cu chirie.
Chiar daca peste 90% din constructii au sursa privata de finantare, in
ultimii cinci ani, numarul de locuinte terminate a scazut cu 2.419: de la
29.460 in 1996 la 27.041 in 2001.
|