|
|||
|
|
|||
|
Preţul gazelor naturale nu se va majora, cel puţin până în luna mai, susţine ministrul economiei, Codruţ şereş. El a declarat că ţara noastră nu va putea alinia preţul gazelor naturale la
cel practicat pe piaţa internaţională până la sfârşitul anului, aşa cum negociase cu Uniunea Europeană. Asta înseamnă că, la 1 aprilie, gazele româneşti nu se vor mai scumpi cu 10
dolari/1.000 mc, aşa cum era hotărât prin Strategia Energetică. |
|||
|
D.N. Adevarul |
|||
13 martie 2006