|
|||
|
|
|||
|
Cateva miliarde de euro. Atat valoreaza cladirile si terenurile cu situatie juridica neclara din Capitala. Cu alte cuvinte, printre miile de persoane care asteapta retrocedarea fostelor proprietati se afla numerosi viitori milionari, scrie revista "Capital" in editia de astazi. "Peste o mie de hectare de teren din Bucuresti, aflate in proprietatea statului, sunt in litigiu. Unele au fost revendicate de fostii proprietari. Altele sunt in patrimoniul unor ministere, dar primariile bucurestene si le-ar dori in ograda proprie.
Altele sunt ale primariilor, insa, in ultimii 16 ani, contracte de concesiune sau de asociere rau intentionate ori prost gandite le-au facut sa devina obiectul unor
procese deschise de catre companii private", scrie "Capital". |
|||
| Evenimentul Zilei | |||
26 aprilie 2006
