|
|||
|
|
|||
|
In municpiul Ploiesti, Dalkia a inceput livrarea de energie termica in urma cu zece zile, cu exceptia a 3,5% din totalul asociatiilor de proprietari, care au solicitat acest serviciu incepand cu 1 noiembrie.
De asemenea, la 12% dintre asociatii se executa lucrari la instalatii, iar la 9% se monteaza repartitoare, din aceasta cauza si aceste blocuri neprimind, pana la
aceasta data, agent termic. Lucratorii de la Dalkia s-au confruntat cu cazuri in care sunt deschise vanele pentru livrarea agentului termic, iar dupa plecarea lor administratorul sau unii
locatari inchid la loc reteaua, oprind livrarea agentului termic. |
|||
| Daniel Lazar - Adevarul |
20 octombrie 2005