|
|
||
Societatile subordonate Ministerului Economiei scot la vanzare mii de metri patrati de spatii neutilizate Cateva sute de spatii si terenuri apartinand unor societati subordonate Ministerului Economiei si Comertului vor fi vandute prin licitatie. Cei care se gandesc ca vor da peste chilipiruri se insala, pentru ca in multe cazuri preturile de pornire sunt destul de piperate. Ideea vanzarii acestor active ii apartine ministrului Codrut Seres, care s-a gandit ca astfel de amplasamente pot fi folosite de micii intreprinzatori pentru diverse activitati.
|
10 martie 2005
El spune ca, imediat dupa preluarea
mandatului, a cerut o inventariere a tuturor spatiilor neutilizate de societatile din portofoliul institutiei.