|
|||
|
|
|||
|
O casa intr-un ansamblu rezidential sau o constructie in regie proprie ? O intrebare care ii framanta pe tot
mai multi romani in ultima vreme. Desi decizia pare usor de luat, in momentul in care cunosti toate datele problemei, lucrurile devin mai complicate. La prima vedere, optiunea este
evidenta: o vila intr-un complex rezidential. Teoretic, developerul imobiliar ar trebui sa aiba mai multe avantaje, care ar reduce costurile. De exemplu, pretul terenului ar trebui sa fie mai mic intrucat investitorii cumpara suprafete mai mari. Pe de alta parte, furnizorii de materiale de constructii fac disconturi importante celor care achizitioneaza cantitati mari. |
31 martie 2005