|
|||
|
|
|||
|
Chiar daca ministrul Finantelor Publice Sebastian Vladescu a afirmat cu putin timp in urma ca s-a renuntat la impozitarea activelor, in noul proiect al Codului Fiscal se regaseste,
totusi, o astfel de masura. Astfel, firmele ar urma sa plateasca de anul viitor un impozit anual pe cladiri de 2% din valoarea de inventar a acestora, potrivit propunerilor de modificare
a Codului Fiscal. Impozitul este cu 1% mai mic decat valoarea de 3%, propusa anterior, insa este dublu fata de nivelul maxim aflat in prezent in vigoare, respectiv 1%. |
|||
| Romania Libera |
2 noiembrie 2005
