|
|||
|
|
|||
|
Autoritatea Nationala de Reglementare in Domeniul Gazelor Naturale (ANRGN) a anuntat, ieri, noile preturi la gazele naturale livrate consumatorilor captivi (populatie, institutii si firme care nu au statut de consumator eligibil), valabile de la 1 ianuarie 2006, valorile comunicate fiind in crestere cu 17%.
Astfel, consumatorii casnici din prima categorie de tarifare (n.r- un consum de pana la 2.400 metri cubi pe an) vor plati 806,56 lei pentru o mie de metri cubi daca sunt clienti ai
Distrigaz Sud si 795,91 lei pentru aceeasi cantitate daca furnizorul este Distrigaz Nord, potrivit unui comunicat al ANRGN. Pentru un apartament sau o garsoniera in care gazele sunt
folosite doar pentru gatit, factura va creste anul viitor cu 1,76 lei (17.600 lei), la un consum mediu lunar de 15 metri cubi. |
|||
| Averea | |||
15 decembrie 2005