De iarna viitoare, debransatii platesc un procent din factura la incalzire a
blocului
Debransatii de la sistemul
centralizat de incalzire ar putea fi obligati sa plateasca un procent din
caldura furnizata blocului in care locuiesc. Ministerul Economiei si
Comertului (MEC) a elaborat un proiect de lege privind energia termica,
trimis Ministerului Administratiei si Internelor, care prevede un termen de
doi ani pentru finalizarea contorizarii in Romania.