|
Aparitia legii declanseaza "activarea" Fondul
Proprietatea, un mecanism pus la punct de Guvern pentru despagubirea celor care nu mai pot primi imobilele in natura. Initiatorul acestuia este Bogdan Olteanu (foto), ministrul delegat
pentru relatia cu Parlamentul. Ministrul se va afla joi, 4 august, intre orele 15.00 si 17.00, in direct cu cititorii ziarului Libertatea. Astfel, daca aveti nelamuriri privind noua Lege
a proprietatii, sunati joi la 021.203.08.50, iar ministrul Olteanu va va raspunde la intrebari.
|