|
|||
|
|
|||
|
Impozitul aferent clădirilor utilizate ca locuinţe, a căror suprafaţă desfăşurată depăşeşte 150 metri pătraţi, va fi majorat de la 1 ianuarie 2007, cu câte zece la sută pentru fiecare 100
metri pătraţi sau fracţiune din această suprafaţă. De la începutul anului viitor, încasarea impozitelor şi taxelor locale se va face la două termene, în rate egale, respectiv la 31 martie şi 30 septembrie, în loc de patru termene de plată, cum este în prezent. Indexarea în funcţie de inflaţie a impozitelor şi taxelor locale se va face, potrivit viitorului Cod Fiscal, o dată la trei ani ani, când rata inflaţiei depăşeşte cumulat zece procente.
|
|||
| Rompres |
22 mai 2006