|
|||
|
|
|||
|
Ministerul Agriculturii ameninţă cu majorarea progresivă a impozitelor pe proprietarii de terenuri care nu-şi lucrează pământurile. "Aceste terenuri lăsate în paragină sunt o pepinieră de scaieţi şi toate buruienile din lume, care se pot extinde şi către suprafeţele lucrate", a declarat ministrul Gheorghe Flutur, care spune că majorarea impozitelor în astfel de cazuri ar motiva fermierii să lucreze suprafeţele neutilizate.
Articol integral in Adevarul |
|||
| Adevarul | |||
15 august 2006