Consiliul Comisiei de Supraveghere a Asigurărilor s-a întrunit ieri într-o şedinţă extraordinară, pentru a analiza sesizările primite cu privire la produsul Astra Medica Bonus, pus în vânzare de compania Astra Asigurări.

22683-astra.jpgPentru verificarea modalităţii de subscriere a poliţelor de asigurare de sănătate din portofoliul companiei ASTRA Asigurari, în spiritul respectării prevederilor legale, Consiliul CSA a aprobat desfăşurarea unui control inopinat la acestă companie, începând din data de 16 decembrie 2011.

La finalizarea acţiunii de control, Consiliul CSA va analiza rezultatele şi,  în funcţie de acestea, va aplica măsurile legale, în conformitate cu prevederile legislaţiei în vigoare.

16 December 2011