|
|||
|
|
|||
|
Ministrul-delegat pentru lucrari publice si amenajarea teritoriului, Laszlo Borbely, a declarat, ieri, ca pana in 2008 vor fi date in folosinta, anual, cel putin 4.000 de apartamente
construite prin ANL. El a afirmat ca acest ritm de predare va fi posibil avand in vedere ca Romania a accesat un credit de 140 milioane euro de la BDCE. "In anul 2005 am predat peste 3500
de apartamente. A trebui sa sistam la 3500 de apartamente, din pacate, din cauza lipsei resurselor bugetare si pentru ca, in anul 2004, intr-un avant electoral, s-a pornit constructia la
peste 9000 de apartamente", a spus ministrul. |
|||
| Averea | |||
5 ianuarie 2006