Blocurile ANL
iau apa
REALITATEA ROMANEASCA - 05 /08/ 2003 |
 |
Proaspetii locatari ai apartamentelor sociale
construite cu sprijinul ANL in cartierul sibian Strand II incep sa regrete
deja ca s-au mutat aici.
La fiecare ploaie, apa pluviala se infiltreaza in subsolul blocului.
Mai mult, prin geamurile termopan vantul bate binisor.
Explicatia, o diferenta de nivel intre marginea geamului si chederul
ferestrei.
Conform conducerii societatii Urbana, constructorii au uitat sa monteze in
interiorul tuburilor de canalizare clapetele de refulare, care sa opreasca
apa atunci cand nivelul ei creste prea mult.
Pana la momentul efectuarii reparatiilor necesare, locatarii sunt nevoiti sa
suporte mirosurile grele care emana din subsoluri.
Ramona Neacsu
|