109.000 €
Comision
Cumpărător
2%
Tip proprietate Apartament
Camere 2
Băi + Gr. sanitare 1
An construcție 1965
Etaj P / P+4
Suprafața utilă 46 mp
Suprafață teren -
Teren liber(curte) -

Descriere

Vă propunem spre vânzare un apartament cu 2 camere, situat la parterul unui imobil cu 4 etaje, în cartierul George Enescu – una dintre cele mai liniștite și căutate zone ale Municipiului Craiova.



Locuința beneficiază de o poziționare excelentă, fiind în apropierea unor puncte de interes importante precum Liceul de Chimie, supermarket Lidl, Gradina Botanica, stații de transport public și Calea Severinului, oferind acces facil către toate zonele orașului.



Apartamentul reprezintă alegerea ideală pentru un cuplu sau familie mica aflată la început de drum, oferind confort, accesibilitate și un mediu plăcut de locuit.



Zona este apreciată pentru liniște, siguranță și infrastructura bine dezvoltată, ceea ce face ca această proprietate să fie potrivită atât pentru locuit, cât și ca investiție.

Localizare

Informații utile

Zona George Enescu
Baie 1
Tip proprietate Apartament
Camere 2
An construcție 1965
Etaj P / P+4
Suprafața utilă 46 mp
   
Finisaje/Utilităţi
Parchet, Gresie
Destinații
Rezidenta
Detalii comerciale
Comision cumpărător: 2%
Ultima actualizare: 26 martie 2026
Ești interesat?